Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29
Dinosauři - přednáška pro předškoláky
30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13
Zápis do mateřské školy pro školní rok 2024-2025
14
Zápis do mateřské školy pro školní rok 2024-2025
15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Školní vzdělávací plán

Školní vzdělávací plán

Školní vzdělávací program (ŠVP) má název „Příroda je vychovatelkou života“, vychází z Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání. V jednotlivých třídách je dále pedagogy rozpracováván na třídní vzdělávací program tak, aby co nejlépe vyhovoval dané skupině dětí. ŠVP je otevřený dokument. Zájemcům je na požádání k dispozici u pedagogů v jednotlivých třídách.

Obsah ŠVP je členěn do integrovaných bloků, v měsících září, říjnu, květnu a červnu přesouváme aktivity od 9:30 ven.

Obsah ŠVP je členěn do integrovaných bloků:

  • Já a ti druzí (září)
  • Barvy podzimu (říjen, listopad)
  • Adventní čas nastává (prosinec)
  • Zima je tu (leden, únor)
  • Jaro přichází (březen, duben)
  • Skromnější život - krásnější svět (květen, červen)

Do MŠ pravidelně dochází logoped, spolupracujeme s pedagogicko-psychologickou poradnou. Našim předškolákům nabízíme intenzivní přípravu do školy a testování školní zralosti. Nabízíme přímo v MŠ stimulační kurz pro předškoláky Maxík a preventivní logopedickou péči v malých skupinkách dětí v rámci inkluze se společně s asistenty pedagoga věnujeme dětem vyžadující podpůrná opatření.

Děti mají možnost seznamování s keramickou hlínou. Naší školku pravidelně navštěvují herci s divadelními představeními, hudebníci s koncerty, ornitolog s ukázkou dravců. Od roku 2015 navštěvujeme plavecké kurzy v bazénu Jedenáctka.

Pracujeme na naplňování sedmi kroků mezinárodního programu Ekoškola (viz www.ekoskola.cz). Ve školce pracuje  Ekotým složený ze zástupců  dětí jednotlivých tříd, zástupců pedagogů, zaměstnanců školy, rodičů a přátel naší školy. I pro tento rok jsme členem celostátní sítě mateřských škol se zájmem o ekologickou/environmentální výchovu Mrkvička. Velkou oporou při naplňování EVVO aktivit jsou 2 aktivní koordinátoři z řad pedagogů.

Usilujeme o kvalitní a trvale se zlepšující zařazení ekologické / environmentální výchovy do celkového života mateřské školy.