Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27
Charitativní sbírka pro fond SIDUS
Informace k 27.11.2023
Dotazník pro rodiče od MČ Praha 11
28
Charitativní sbírka pro fond SIDUS
Dotazník pro rodiče od MČ Praha 11
29
Charitativní sbírka pro fond SIDUS
Dotazník pro rodiče od MČ Praha 11
30
Charitativní sbírka pro fond SIDUS
Dotazník pro rodiče od MČ Praha 11
1 2 3
4 5
Mikulášská nadílka 2023
6 7 8 9 10
11 12 13
Předvánoční besídka 2023 v Dubnové
14
Předvánoční besídka 2023 v Markušové
15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Školní vzdělávací plán

Školní vzdělávací plán

Školní vzdělávací program (ŠVP) má název „Příroda je vychovatelkou života“, vychází z Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání. V jednotlivých třídách je dále pedagogy rozpracováván na třídní vzdělávací program tak, aby co nejlépe vyhovoval dané skupině dětí. ŠVP je otevřený dokument. Zájemcům je na požádání k dispozici u pedagogů v jednotlivých třídách.

Obsah ŠVP je členěn do integrovaných bloků, v měsících září, říjnu, květnu a červnu přesouváme aktivity od 9:30 ven.

Obsah ŠVP je členěn do integrovaných bloků:

  • Já a ti druzí (září)
  • Barvy podzimu (říjen, listopad)
  • Adventní čas nastává (prosinec)
  • Zima je tu (leden, únor)
  • Jaro přichází (březen, duben)
  • Skromnější život - krásnější svět (květen, červen)

Do MŠ pravidelně dochází logoped, spolupracujeme s pedagogicko-psychologickou poradnou. Našim předškolákům nabízíme intenzivní přípravu do školy a testování školní zralosti. Nabízíme přímo v MŠ stimulační kurz pro předškoláky Maxík a preventivní logopedickou péči v malých skupinkách dětí v rámci inkluze se společně s asistenty pedagoga věnujeme dětem vyžadující podpůrná opatření.

Děti mají možnost seznamování s keramickou hlínou. Naší školku pravidelně navštěvují herci s divadelními představeními, hudebníci s koncerty, ornitolog s ukázkou dravců. Od roku 2015 navštěvujeme plavecké kurzy v bazénu Jedenáctka.

Pracujeme na naplňování sedmi kroků mezinárodního programu Ekoškola (viz www.ekoskola.cz). Ve školce pracuje  Ekotým složený ze zástupců  dětí jednotlivých tříd, zástupců pedagogů, zaměstnanců školy, rodičů a přátel naší školy. I pro tento rok jsme členem celostátní sítě mateřských škol se zájmem o ekologickou/environmentální výchovu Mrkvička. Velkou oporou při naplňování EVVO aktivit jsou 2 aktivní koordinátoři z řad pedagogů.

Usilujeme o kvalitní a trvale se zlepšující zařazení ekologické / environmentální výchovy do celkového života mateřské školy.