Trénink atletiky v Hale
Karneval

Úvod > O škole > Prostředí školy

Prostředí školy

Škola postupně zvelebuje a obnovuje materiální zázemí interiéru i exteriéru. Prostředí je estetické, bezpečné, hygienicky nezávadné. Součástí školy je školní jídelna, která nabízí celodenní stravování včetně pitného režimu. Snažíme se připravovat dětem stravu z čerstvých surovin, vytváříme pestrý jídelníček, který odpovídá požadavkům zdravé a racionální výživy dětí. Využíváme  konvektomaty pro obě naše školní jídelny a tak můžeme vařit ještě zdravěji, například v páře. Ve školním roce 2022-2023 se zapojujeme do programu Zdravá školní jídelna.

Venkovní prostory jsou v rámci bezpečnosti zajištěny brankami, obnovili jsme některé dlažby. Na zahradách každým rokem přibudou nové zajímavé prvky. Zahrady skýtají dětem prostor pro objevování, zkoumání a relaxaci a vznikají jednotlivá místa k zastavení a pozorování přírody. Obě školní zahrady jsou od roku 2014 certifikovány jako "Přírodní zahrady". Pěstujeme rostliny, zeleninu, bylinky, chováme v králíkárně králíky. Pro interaktivní výuku předškoláků. Využíváme Magic Box - interaktivní media pro moderní výuku. Ve školním roce 2022-2023 budeme sledovat výskyt opylovačů na nově založených květných loukách. Louky vznikly za podpory zemědělské univerzity Praha na jaře 2020 na obou zahradách MŠ (opatřeno cedulkami). V loňském roce jsme založili nové bylinkové záhonky ve spolupráci s Kokozou. V celé budově Markušova jsme v létě 2022 zajistili výměnu okenní garnýží, vymalovali Sluníčka a Pomněnky a středové zázemí v Markušové, v budově Dubnova jsme v létě 2022 vyměnili podlahové krytiny ve  třídách Modré a Růžové.

MŠ Dubnova