Zápis do MŠ pro rok 2023-2024

Náplň setkání:

Budova Dubnova:

· přivítání se všemi v novém kalendářním roce 2023

· zopakování splněných úkolů - zelený smajlík – oprava krmítka, přesázení levandule, nalezení vhodného místa pro dětské obrázky, využití svahu pro ptačí koutek, příprava rostlin pro pozorování- brambory, kukuřice, fazole, avokádo

· zopakování nesplněných úkolů červený smajlík - výroba budky pro ptactvo, oprava vodního světa, neznalost názvů všech stromů na zahradě.

úkol na příště: budeme chystat pro ostatní děti na třídách poznávací hru o stromech. Příprava na audit.

Nově vzniklý úkol: hlasování jména pro králíčka

Děti obdržely na Vánoce dopis, ve kterém jim slíbeno, že na jaře dostanou opět do péče králíčka. S ekotýmem jsme dali hlavy dohromady a zjistili jsme, co vše potřebujeme k tomu, aby se králíček u nás cítil co nejlépe. Jaro se kvapem blíží a tak jsme zkusili nakreslit dětskou myšlenkovou mapu s piktogramy.

Hlavní úkoly: vyčistit a připravit kotec, vybrat jméno hlasováním, domluvit a zajistit péči o něj.

Jak hlasování probíhalo? Z každé třídy se při komunikačním kroužku vybralo jméno, zástupci dětského ekotýmu oznámily jméno koordinátorovi, který na žluté krabičky sepisoval jednotlivá jména. Do hlasování se zapojili se i provozní zaměstnanci. Po sečtení všech platných hlasů zvítězilo jméno HVĚZDIČKA.

Budova Markušova:

· přivítání a vzájemné představení se všemi v novém kalendářním roce 2023

· zopakování úkolů, které vznikly z analýzy v říjnu a připomenutí těch, které nejsou splněny: Dnes jsme se zaměřili na:

· vymýšlení nových zábavných her pro ostatní třídy v atriu- stanoviště kamínkové zákoutí

· připomenutí kdo má které stanoviště na zahradě na starosti. S dětmi jsme se domluvily na kresbě piktogramů jednotlivých tříd. (možné využití i třídních razítek s logem třídy).

· třída housenek si vezme na starosti truhlík před ředitelnou.

· příprava na hlasování. Hlasování proběhlo 19. 1. 2023 stejným způsobem jako v budově Dubnova. Po sečtení všech platných hlasů zvítězilo jméno MRKVIČKA.

· vytvoření myšlenkové mapy hlasování.

· úkoly na příští setkání: kontrola hřbitova odpadků, kontrola info tabulí, příprava na audit

Zapsala: Lenka Wildová